Lmslaveroviny

Ode mě můžete v nejbližší době očekávat nové psaní na pokračování, v kterém může tradičně přiložit ruku k dílu každý návštěvník tohoto webu.

Až proběhnou korektury, tak se tady časem možná objeví i má povídka na pokračování, kterou jsem původně psal pro druhý ročník Dalších příběhů EF, v kterém se projdeme s agenty Greengrassem a Sharkem z protiteroristického oddělení po několika dimenzích.

A samozřejmě dokud nevyschne pramen nápadů a inspirace tak se na stránkách JFK fans tradičně setkáte i s nějakými mými komiksy.

Ještě momentálně dokončuji povídku ze světa EF inspirovanou starými dobrodružnými příběhy s pirátskou tématikou (Stevensonův Ostrov pokladů, Salgariho knihy aj.), které jsem jako kluk dychtivě četl. Abych se však trochu vyhnul momentální módní vlně Jacka Sparrowa a dal příběhu i trochu tajemnější nádech použil jsem pro povídku prostředí podobné PC hře Project Nomads, kterou jsem hrál před několika lety. K dokončení mi chybí přibližně deset procent plus nějaké úpravy, vychytaní much a jiného hmyzu. A tady je malá ukázka:

Dravci oblohy

Zygonitové kotle pracovaly na plný výkon, přesto hispánský vzdušný konvoj nedokázal tajemnému korábu uniknout. Velitel flotily Miguel Gallardo přiložil k oku dalekohled. Nikdy nic takového neviděl. Letoun, který je pronásledoval byl dvojnásobné velikosti, než ta největší vzdušná galeona jakou měl k dispozici samotný hispánský král. Trup tajemného letounu purpurově zářil, jediný obláček kouře neprozrazoval, že by byl poháněn zygonitem, nebo jiným známým druhem pohonu a na palubě nebyl jediný stěžeň s plachtou. Miguel Gallardo složil dalekohled. Zvažoval šance. Jediný, sice hrůzu nahánějící koráb, proti jeho pěti dobře vyzbrojených galeonám. Neměl ve zvyku prchat před bojem, ale jeho flotila se vracela do Hispánie, plně naložena poklady z Nueva Islas a on nechtěl tento drahocenný náklad ohrozit. S každou mílí se však tajemný nepřítel neustále přibližoval, ozbrojený střet byl nevyhnutelný. Admirál Gallardo vydal pokyny svým důstojníkům. Posádky vzdušných galeon se začaly připravovat k boji.

Obratnými manévry se všechny koráby natočily bokem k blížící se hrozbě. Na pokyn jednotlivých kapitánů vyšlehly výstřely z kanónů a ve ve vzduchu se vznášel oblak s vůní střelného prachu. Miguel Gallardo se kousl bolestně do rtů. Na té lodi jež musela pocházet ze samotného pekla hlubin nebylo vidět žádné poškození. Střely se od trupu neškodně odrážely, Z boku letounu naopak začaly vystupovat temné hlavně kanonů.

„Bohové nebes ať stojí při nás,“ zašeptal admirál Gallardo těsně před tím, než z tajemného korábu zahřměla salva.

* * *

Forums: 

Obrázek uživatele petrsimi

V mém kladivu na čaroděje se podobné stroje prohánějí po obloze také :)  Uvidím jak moc podobné nakonec budou.

PS: když vkládáš z wordu - použij tlačítko vložit z wordu místo vložit (aktovka s W)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Lmslaver

Píše se rok 2236 a planeta Země není žádný malebný ráj. Země je peklo, které prošlo jadernou a biologickou válkou. Planeta je jednou obrovskou kamenitou pouští, plnou zmutovaného hmyzu, rostlin i zvířat. Málokdo by si asi vsadil, že tuhle apokalypsu mohlo lidstvo přežít, ale člověk je houževnatý tvor a nehodlá se vzdát svého postavení nejobávanějšího predátora planety. Lidstvo vstává ze svého vlastního popela a začíná budovat novou civilizaci. Civilizaci, která se však nepoučila z vlastních chyb a staví své základy na právu silnějšího, chamtivosti a podlosti.....
I tohle by mohla být jedna z mnoha dimenzí, nad kterou bdí agentura EF, ale je to především svět PC her Falloutu. Ale proč se o této hře vlastně zmiňuji? V létě jsem zaslal jednu svou povídku do soutěže, kterou pořádali jisté webové stránky zabývající se vším okolo počítačových her (a nejen her) z tohoto prostředí.
Ne, nemám čím bych se chlubil, protože jsem skončil na neslavném devátém místě z 23 zúčastněných, ale psaní mě bavilo a hry Fallout/Fallout2 patřili k těm nejlepším hrám co jsem měl tu čest hrát. Proto jsem taky zkusil napsat nějaký příběh z tohoto herního světa.
Komu se trochu líbily moje povídky tady na JFK fans, tak si může přečíst i tu z postkatastrofického světa nazvanou Poslední kšeft v New Renu. Pokud někdo nehrál žádnou z her Falloutu, můžou mu některé pojmy být nejasné, ale myslím, že jich nebude mnoho. Jinak v příběhu narazíte na drsňácké hlášky, brutalitu, syrovost válkou zničeného světa a akci. Samozřejmě jsem si v povídce neodpustil jeden malý odkaz na svět Johna F. Kováře. Kdo má tedy chuť, může si povídku stáhnout zde ve formátech ODT, RTF, nebo PDF i s příslušným hodnocením a recenzemi hodnotících:

Poslední kšeft ODT
Poslední kšeft RTF
Poslední kšeft PDF

Obrázek uživatele Lmslaver