U všech jablek ...

top secretDnes jsme s Vaškem opět zamířili do rozsáhlých archívů agentury EF, abychom vám přinesli opětovný důkaz o záměrné manipulaci s dějinami některých vesmírů. Jenomže věc se má tak, že jde zase jen o nedorozumění, žádný plán v tom nehledejte.
Při této příležitosti jsem si uvědomi, že mě po úderu do hlavy rozhodně nikdy nic úžasného nenapadlo, vás snad ano?
A znáte nějakého velikána z historie, který podle pověsti po ráně do hlavy dostal nápad, co obrátil dosavadní vědění úplně naruby?

u všech jablek

PřílohaVelikost
Image icon jabko.jpg463.96 KB

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Jacques

V této paralelní realitě je Newton Francouz...:-)

Obrázek uživatele Vašek

Na antický atomismus navazovali mnozí filozofové a fyzikové novověku, např. francouzský matematik a astronom Pierre Gassendi nebo Isaac Newton. Pro své domněnky však neměli jediný důkaz. A proč Newtonův výraz "MONDIÉ?" Jelikož to bylo krátce po tom, co si Newton ve francouštině pod jabloní četl materiály Gassendiho. Bohužel, co se týče historického faktu, tato drobnost není uváděna, jelikož "psavci" dějin dospěli k názoru, že by se v tom mohl akorát někdo pitvat. Takže zůstalo vše jen u toho jablka:-) Co je podstatou, že přitažlivost zemská funguje,  o čemž i s nadsázkou hovoří tento komiks. Stačí si přečíst první dvě věty úvodu. Navíc jak je vidět, nespadlo jablko jen tak samo od sebe ze stromu (navíc bylo zelené), tak proč by Newton nemusel umět jednu řeč navíc? Chce si to obrázky více prohlížet:-) A jestli bylo jablko červivé, to bohužel zaznamenáno nikde není.

A jak to tedy bylo doopravdy? Newtonova hlava se nikdy s jablkem nesetkala. K tomuto poznatku dospěl tak, že při pozorování úplňku si všiml jablka na stromě a uvědomil si, že dosah zemské přitažlivosti nemá omezení. Takže síla udržujíc Měsíc na kruhové dráze kolem Země by mohla být totožná se silou působící pád jablka na zem. Provedl tedy příslušný výpočet pro pohyb Měsíce kolem Země a došel k závěru, že obíhající těleso je přitahováno silou nepřímo úměrnou druhé mocnině vzdálenosti obou těles. To jen pro další fandy tohoto velikána:-)))

Obrázek uživatele Kyra

Chybí mi tu jistá kytička...

Smrt je třeba milovat.