Soutěž o knihu JFK 38

soutezjfk38agentJeště nemáte poslední díl Agenta JFK od Miroslava Žambocha Mrtvé město II? Teď máte šanci získat tuhle knížku zadarmo, nepočítáme-li to, že si trochu procvičíte mozkové závity. JFK 38 se odehrává na horním toku Mississippi v neprostupných lesích osídlenými odvážnými zálesáky, ale hlavně neznámými indiánskými kmeny. I v téhle nehostinné krajině, tak jako v prvním dílu Mrtvého města doprovází Johna Kováře jeden proslulý detektiv, jehož jméno musíte rozluštit z nápisu na bizoní lebce - NZIOLDV. S touhle nápovědou už to bude pro vás úplná hračka, takže na našem mailu jfksoutez(zavináč)email.cz očekáváme lavinu odpovědí z kterých vylosujeme na konci měsíce jednoho šťastlivce, kterému pošleme JFK 38.

soutez duben

Komentáře

Obrázek uživatele Lmslaver

Tak ještě přidám malou nápovědu, jméno onoho věhlasného knižního detektiva a drsňáka se vyskytuje i v téhle ukázce na Tritonu.

Obrázek uživatele Lmslaver

Šifrované slovo na bizoní lebce označující jméno věhlasného detektiva bylo MARLOWE, klíčem k šifře byla rozpůlená a následně převrácená abeceda, kdy první písmeno A bylo psáno jako Z, B jako Y atd. viz tabulka:
A B C D E F G H  I  J  K L M   
Z Y X W V U T S R Q P O N

Výhercem knížky Mrtvé město II od Miroslava Žambocha se stává Jiří Pospěch.