Už to bude rok ...

Je to tak dámy a pánové, už je to rok, co tu vzniknul první komiksový strip. Zpočátku měli mnozí, včetně mě, pochybnosti jestli to dokážeme táhnout alespoň pár týdnů, ne-li měsíců a hle, je tu celý rok.
Jenomže tím to taky končí, rok musí stačit.
Je to velký závazek, každý týden mít připravený nějaký ten vtípek. Vymyslet, nakreslit, připravit k vydání a pořád dokola. No a tento závazek, tak nějak již nejsme schopni plnit na 100%. Možná nová krev, možná nové kreativní myšlení, ale to je jen možná, teď říkám končíme.
Neříkám, že občas nevydáme nějaký ten vtípek, ale s pravidelností je konec. jsme rádi, že jsme to táhli takto dlouhé, ale všechno jednou skončí. Doufám, že jsme alespoň občas vyloudili na vaší tváři úsměv a že alespoň občas si vzpomenete na některý ze všech těch stripů.

Dnes, protože je to slavnostní zakončení máme tu komiksy rovnou dva.
První je od Lmslavera a opět jde o Vincenta Vegu. Ocitnul se v Chicagu roku 1925 a jakási poběhlice mu nedovolila ani se napít pořádné whiskey. To se pak nedivte, že se jeden rozčílí.

Chicago

Druhý komiksový strip nakreslil Vašek Ráž a námět jsem psal já osobně.

Zamýšlíme se v něm nad slavným vojevůdcem Hanibalem (díky Ultramarine). Všichni víme o slavném překonání Alp na slonech, málo kdo však ví, jak k tomu došlo a jakou barvu ti sloni měli.

sloni

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele petrsimi

Sloni jsou naprosto geniální a to jak kresbou tak nápadem  - poslali mě pod stůl :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Lmslaver

Růžoví sloni jsou bezkonkurenční. Do kolen mě dostal už rozjařený Vincův ksicht na prostředním obrázku. 

Obrázek uživatele Ultramarinus

Promiňte že to vytahuju, obrázky jsou nádherné a vtipy dobré, ale ten co překročil Alpy se slony byl Hanibal (o několik století potom co Alexandr umřel), ne? Alexandr sice taky dobýval, ale protože začal v Makedonii (v té době v podstatě antické Řecko, ještě před Římskou říší se kterou H. bojoval) a vyrazil směrem na východ (Perská říše, atd. až Indie), tak se podle mého dojmu k Alpám možná ani nedostal... I když nějáké hory asi překračoval a možná i se slony...

PS. : Musím se přiznat že mi ty komixy budou (pravidelně) dost chybět. Myslím že se sem "sqěle" hodily.

Obrázek uživatele Brmboš

Moje chyba!
Já jsem psal scénář a vůbec jsem si to neuvědomil. Samozřejmě, že to měl být Hanibal, teď když to vidím, nechápu jak jsem je mohl zaměnit. 
No stalo se.

Obrázek uživatele Hatic

to nebylo (sotva jedno), ale to je další nepodstatný detail. Podstatné je, že v oné euforii jeden druhému mohli klidně říkat "Euméne" a "Alexandře" a scénárista tuhle jejich odchylku jen nevědomky převzal:)

Obrázek uživatele Ultramarinus

Jo, koukal jsem na wikču a podle ní H žil -247 až -183 a A -356 až -323. Místo slova "století" tam teda patří spíš "desetiletí".

Brmboš: V poho. Jen jsem se ujišťoval že mě neobelhávali o hodinách dějepisu...

Obrázek uživatele Brmboš

V dějepise ti nelhali, ale zamlčeli některé podstatné skutečnosti.
Třeba o tom jakou barvu měli ti sloni, čím si Bivoj získal Kazi, drobnou nehodu v Kostnici nebo co hnalo slavné mořeplavce na cesty.

Obrázek uživatele Ultramarinus

Nojo, jsou holt poplatní propagandě vítězů. Z pohledu kňoura, Husa, nebo té nebohé rozvrzané postele nikdo ty příběhy nesepsal ani v jejich době.

Obrázek uživatele Kyra

A jak mám někomu vysvětlit, že se kvůli růžovým slonům válím smíchy po stole??

Smrt je třeba milovat.