Miroslav Žamboch - JFK 14 - Prokletí legendy II [Hra gentlemanů]

Čtyři sta tisíc válečných lodí na hranicích Sluneční soustavy. Zbraně, které mohou rozvrátit celé vesmíry, zmizelá agentka Stellarová. Robotičtí assasini. To všechno nejen v anotaci čeká našeho zchváceného JFK. Poté co přistane na zemi, na níž si zajistil přístup přes postel Amélie, šéfky Biotechu, což je jedna s pozemských gild, naběhne na něj opravdu drsný mechanický týpek a nebýt Franka Boormana, který se na místě odněkud zjeví byl by to asi konec téhle slibné knižní série.

 JFK si zkrátka v tomto díle sáhne na dno svých sil a svědomí, i když to ze začátku tak nevypadá. Skutečně. Začátek je až na ten jeden souboj opravdu vlažný. Oba borci si jedou na vlastní pěst a musím přiznat že jsem se v ději poněkud ztrácel, možná to bude tím, že je to poslední díl minitrilogie a mě něco uniklo či se vypařilo z paměti. Trochu nepřehledné pátrání provází čtenáře až do poloviny knihy kde se začne pomalu zvrhávat v masakr přesahující čas prostor a realitu a JFK bude mít co dělat aby si vůbec zachránil holý život natož pak nějaké vesmíry a ma konci už to prostě nebude náš starý JFK.

Třetí díl Legendární série je opravdu dost pochmurný, zvláště na oddechové čtení, mrtvých je tolik, že se to ani nedá spočítat snad jen podotknu, že se načítají řádově v milionech. Celý svět ve kterém se děj odehrává je přetechnizovaný, plný androidů, polorobotů alias armádních vysloužilců a všemožných pavoukoidních i jiných zbraňových systémů a to nemluvím o všeobecném odposlouchávání a hackerství. Do toho všeho je tu Frank Boorman který pomalu přichází o svou lidskou část a JFK na tom taky není 2x nejlíp, sice to přežije i když několikrát má namále, ale dělá co musí a být jím tak bych asi po tomhle díle neměl příliš klidné spaní.

Prokletí legendy mi tak nějak nesedlo. Nemůžu říct, že by bylo úplně špatné, ale dobré se mi taky nejeví, možná je to tím, že jsem se před tím namlsal Predátorů, možná mi sedí spíš lehčí styl, každopádně jsem rád že jsem si ho přečetl ale, že bych měl chuť si to číst znovu to ne.

Hodnocení:65%

kategorie: