Artefakt 6

Agent Thomas Menton zatím zvládá své protivníky s přehledem. Podaří se mu však vzít do zajetí posledního lupiče, vůdce nebezpečné bandy a získat tak od něj cenné informace o tom, kdo stojí v pozadí loupeží cenných magických artefaktů?

 

 

 

Pokračování příběhu:

Předchozí díly:

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Sirius_SK

Dobré je to, kresba je pekná aj príbeh je zaujímavý som zvedavý na pokračovanie.

Obrázek uživatele Marc

Příběh dobrý. Jsem zvědav, jak to bude dál. Měl bych otázku - Jaký postup máš, při takovémhle kreslení, případně jaké programy využíváš? ď.  

 

Obrázek uživatele Lmslaver

Díky za slova chvály. Nicméně vím, že mám ještě sakra hodně daleko ke komiksům, které se mi líbí a které ovládají opravdový mistři kreslených příběhů.

Jak postupuji při tvorbě komiksu? Nejdříve kreslím postavy. Buď dohromady, nebo samostatně, podle situace v okýnku. Naskenuji do pc a doladím (zvýrazním, vybarvím) v Photoshopu. Pozadí dělám zvlášť. Jedno okénko se tak skládá z více vrstev. Pro komiks Artefakt jsem záměrně zvolil děj odehrávající se v lese, které bylo pro mě jednodušší, než kreslit třeba městské kulisy, jako to bylo u Kontrabandu, kde jsem se v tom pak hodně topil (v lese se nějaká ta šmouha, nebo křivá čára ztratí). Vytvořím okénko s pozadím a pak do něj vložím postavičky, nebo další vrstvy. Napíšu text a orámuji bublinou. Jednotlivá okénka pak poskládám do sebe. Veškeré zpracování v počítači dělám v Photoshopu.
Některé dobré postupy mi poradil Vašek Ráž, který tu má na JFK-fans na svědomí taky plno komiksů. Hodně si prohlížím nejrůznější profesionální komiksy, jak jsou kreslené, stínované, barvené a usazené v oknech. Takhle se snažím něco naučit, okoukat od profíků, aby se alespoň trochu dalo dívat na to, co vytvořím. Ještě musím poděkovat za technickou podporu Petrovi (Brmbošovi), bez kterého by patrně nevznikl žádný takový komiks, nebo ne v takové technicky koukatelné kvalitě jako teď.
Artefakt se už chýlí ke konci, děkuji za vaše povzbudivá slova a budu se snažit aby další komiks, do kterého se pustím někdy příště bude zase o něco lepší a kvalitnější.