Popkulturní odkazy v JFK02

Tak další díl popkulturních odkazů je tady. Vzhledem k tomu, že plán se musí plnit přinejmenším na 100%, tak od minulého dílu neuplynul měsíc, jak bych si přál já, ale mnohem méně, jak si přál GOD našeho (napsal bych našeho/vašeho, ale to je už trošku ohrané) serveru.

 No hned víceméně popřu, co jsem minule říkal, neboť JFK2, ač od JWP, zrovna odkazy nehýří. No teda alespoň takovými, které jsem nalezl a shledal zajímavými. Na druhou stranu je určitě zajímavé porovnat přístup Otců zakladatelů k popkulturním odkazům.

 

str.14

kostelník zimermann

To jméno je vám určitě známé, protože kdo by neznal největšího Čecha (teď nemyslím z té soutěže, ale i tu by vyhrál kdyby to nebylo proti pravidlům)? Ano největší český vědec, spisovatel, skladatel, inovátor a kdoví co ještě se dostal, byť s trošku poněmčeným jménem, do naší série. I když nedostal zrovna tak geniální úlohu, jakou mu přisoudili Svěrák se Smoljakem, skončil totiž jako obyčejný kostelník. Ale i tak zamíchá kartami příběhu, protože zradí JFK a vydá ho do rukou X-Hawka.

 str.15

Zimmermann se ožral a spí

Možná je v tom profesionální deformace, ale připomnělo mi to film Cimrman ležící, spící, opět pod taktovkou Svěrák/Smoljak. JWP ale jde hlouběji a podává nám vysvětlení proč ležel a spal. Ona kocovina trápí i největší génie našeho národa.

 str.19

byla krásná jako jaro z Muchovy série Roční období. A chladná jako zima

Ano v JFK nalezneme i odkazy na umění, zde konkrétně se objevuje světově známý secesní malíř Alfons Mucha, který se proslavil zejméná svými plakáty a monumentálním obrazem Slovanská epopej. Jaro je opravdu ku krásné ženské, to vám mohu potvrdit. Můj spolubydlící je totiž obdivovatelem Muchy a tak nám na stěně visí kalendář s jeho obrazy a Jaro bylo na řadě minulý měsíc.

 str.19

Byl to chodící kolos rhodský(chuck)

Tak Chuck musí mít opravdu skvělou konstituci, když je přirovnáván k jednomu z divů světa. Kolos byl přes 30 metrů vysoká bronzová socha strážící vjezd do přístavu na řeckém ostrově Rhodos, postavená a zničená již ve starověku. Pokud vám to nic neříká, tak si vemte Sochu Svobody, představte si ji bez ženských atributů a z bronzu.

 Tentokrát jsem vás zahltil větším množstvím pokecu a menším počtem odkazů, ale příště se už polepším, možná...

Komenty

petrsimi

Popkulturní odkazy?
No jak by řekl náš pan Premiér : "Pokud To je To, tak To je málo."

Musím říct, že zatím mě popkulturní odkazy jako typ článku i jako zpracování moc nechytly, je to sice dávno, ale myslím, že odkazů tam bylo mnohem víc například, když už zmiňuješ Zimermanna tak Svěrákovským odkazem není ani tak jeho jméno ( Každý se nějak jmenuje. A v tomhle tvaru bych mohl vzpomenout například Doktora ze "StarTrek -Voyager" jenž je vlastně téměř kompletně o cestách časem takže kdo ví. ) ale narážky Andrey a Johna na hru Dlouhý široký a krátkozraký ("Já bych si s dovolením také vzal...")

Některé tebou zmíněné odkazy - no co budu povídat vlastně většina - nejsou odkazy ale pouhá přirovnání (k něčemu se opět přirovnávat musí :) ), po hlubších odkazech ani stopy, pokud bych je ale bral jako odkazy proč v článku není zmínka o tancích SS? O "drakovi" během bitvy?

No rozepsal jsem se, nu což.

Přeju více postřehu do budoucna.

Norek,  ( 29.05. 2008, 12:28:35)

RE:Popkulturní odkazy?
Konečně nějáká kloudná reakce;). No zrovna u tohohle dílu máš rozhodně práva být nespokojený, je totiž vskutku slabý. Bohužel všiml jsem si toho až po uveřejnění, ale když se na to mrkneš tak jsou tu uvedny odkazy jen z prvních stránek, zbytek se mi podařilo ztratit při formátování. Bohužel nemám čas číst znova celý díl a článek doplnit, ale snad časem...

kategorie: