Popkulturní odkazy v JFK01

Všem kdo znají dílo otce JWP je asi jasné, že tenhle pán bude v moji sérii hlavním cílem, protože v jeho dílech se to odkazy jen hemží. Ale jak je na tom otec MŽ? Minimálně v Pašerákovi mu víc než zdatně konkuruje...

 

Vemu to hezky pořadě podle pořadí v jakém se daná část vyskytla, většinou uvádím i čísla stránek, kde se odkaz vyskytl a citace z JFK jsou psány kurzivou.

str 20

Charlie Gott

v Pašerákovi zpívá božský Kája celému světu, ve skutečnosti si ale vystačí jenom s Českem a Německem. A co udělal statečný odpor Čechů s názevem největších českých novin a politické strany? Z mladé fronty dnes

frontu dneška

a z ODS

Občanskou Stranu a Demokraté

.

 

str 58

Indiánský stát pocahontas

– Ti starší z vás si nejspíš nepamatují, ale já jsem na kreslený film o indiánské princezně ještě šel do kina. A když už jsme u těch kreslených postaviček, nedomyslíte si na jaký kreslený seriál ukazují monogramy dvou vůdců pašeráků, Richtera s Rorýsem? Rychlá Rota by každopádně byl dobrý název pro pašeráckou skupinu.

 

A své sídlo nemůžou mít takoví mafiáni nikde jinde než v

Pizzerii u Kmotra

. Kmotr je totiž asi nejslavnějším mafiánským příběhem, ať už ve své knižní nebo filmové podobě s Al Pacinem.

 

str 59

české dráhy jsou nejpřesnější na světě

– hned ze startu tady máme velice pěkný vtípek. Že by nám některý z otců zakladatelů doplatil na dochvilnost českých drah?

 

str.66

Nuda že? V Praze jako v Brně, oslovila kováře

– slyšeli jste někdy o filmu Nuda v Brně? Jestli ne věřte, že jde o kritiky oceňovanou tragikomedii o vztahu dvou lehce mentálně zaostalých lidí (zaostalého muže hraje Jan Budař) a spoustě dalších věcí, které se odehrají jedné noci v Brně.

 

str 85

Bertram, přezdívaný chuck dva

– si rozhodně svojí přezdívku zaslouží, je to přinejmenším stejný bijec jako náš Chuck Norris, známý hlavně jako Walker z texaských rangerů.

 

str. 95

Kováře napadlo že nejradši používala metodu gordický uzel podle Alexandra

– O gordickém uzlu se ve starověku tradovalo, že je tak složitý, že nejde rozvázat. A pokud si myslíte, že Alexandr Veliký použil svůj brilantní mozek na to, aby ho rozvázal jste na omylu. Než aby se sním trápil tak prostě rozsekl mečem a potom ovládl skoro celý známy svět.

 

A nakonec jsem našel opravdickou perličku. Kdyby jste v našem světě pili

perrier

, nebyla by to

minerálka

(str. 101), ale šumivé víno. A to určitě není náhoda, protože všichni víme jaký je MŽ velký znalec a milovník vína.

 

PS: Marc na nás není vůbec zlý, vždyť už nás skoro vůbec nebije;-)

kategorie: