< návrat zpět

Fórum


Téma: Svět chudý na kovy

Zaslal/a icon 28.10.2019 14:36

BrmbošPozor možné SPOILERY!!!

Miroslav Žamboch (a my, jeho následovníci jsme v tom pokračovali) nám v posledních dílech vykreslil svět chudý na kovy. Svět, kde kovů moc není, tak zapomeňte na kovové knoflíky, přezku na opasku nebo plechový hrnek. Místo, kde dýka za opaskem reprezentuje malé bohatství a pistole velké.
Tak mne při čtení jednoho článku o atomovém arsenálu současného světa napadlo, zda v takovém světě mohou vzniknout zbraně hromadného ničení a jaké.
Ve výrobě zbraní jsou lidé až neuvěřitelně vynalézaví a tak třeba chemické, virologické nebo bakteorologické zbraně se nabízí hned v zápětí jako odpověď.

Ale myslím, že to stojí za diskusi. Takže kdo si o tom co myslí?

Zaslat odpověď >

icon #000017
Lmslaver
Tak už víme, že v tomto světě proběhla Velká válka (první světová), aspoň ze zážitků Phila R.Marlowa, kde se obě strany vzájemně vrchovatou měrou častovali chemickými plyny. Takže chemie, biologie by mohla být na solidní úrovni. Nedostatek kovů tu mohl být hnacím motorem k rychlejšímu zavedení plastických hmot, kterými by se snažili nahradit drahé železo a ocel.
#000028
avatar
zajímavá diskuze:
jako první co si vybavim pod pojmem zbraň hromadného ničení jsou atomovky a spol. u těch je to jasné - svět který je chudý na běžné kovy bude určitě postrádat i vzácné těžké kovy - takže tenhle druh nee.

chemické: asi by mohli v nějaké míře existovat, ale myslim že pro jejich výrobu ve větším měřítku už je potřeba slušné technické zázemí = spousta kovu, nějak si nedovedu představit jak to vyrábí po tunách v továrně ze dřeva a skla poháněný ohništěm nebo větrnym kolem a svítí si na to petrolejkama. (na elektřinu potřebujete vodiče a to je spousta kovu)

biologické: asi nejpravděpodobnější, ale stále v minimální míře, stejné důvody jako u chemických + potřeba spousta znalostí..

jako nejpravděpodobnější bych viděl zbraň hromadného ničení na bázi kombinace (větší část) biologické (trochu vyšlechtěný přírodní smrtelný virus) nadopovaný nějakou menší magií (menší část)- ted po 40. bych se nedivil vzniku biologickomagického svinstva 1:1
icon #000029
Brmboš
Je to tak, jak píšeš - každý si pod pojmeme zbraně hromadného ničení představí atomovku, kde je sice princip známý každému středoškolákovi, ale výroba něčeho takového je extrémně náročná a drahá.
jenomže chemické a biologické zbraně jsou podstatně jednodušší. Chemické, to je vypuštění nějakého jedovatého, nebo dusivého plynu.
Za biologické by se dalo považovat třeba i otrávení studny nebo pramenu vody morem nebo jinou nemocí. Ono úplně stačí kontaminovat zdroj vody nějakou salmonelou, nebo takovým svinstvem. Když budou vojáci boje neschopní a navíc natolik nemocní, že se o ně bude muset někdo starat ....

GOD