Sci-fi kulturní okénko

Dobrý tip na úžasnou sci-fi knížku, nebo film se hodí vždy. JFK je přeci knižní česká sci-fi série. Podělte o své zážitky s námi, diskutujme o knížkách a filmech, které nás zaujaly.

Forums: 

Obrázek uživatele Lmslaver

V poslední době mě docela zaujal snímek Moon. Ve sci-fi odehrávající se v blízké budoucnosti na Měsíční těžební základně, však nečekejte žádné vetřelce, nebo krvavou akční řežbu. Jde spíše o drama osamělého muže, který přijde na to, že jej těžařská společnost neslýchaně obelhala. Děj se sice rozjíždí poněkud zvolna a pointa filmu je vcelku předvídatelná, ale stejně jsem po jeho shlédnutí cítil silný divácký prožitek.
(Při jeho sledování jsem si samozřejmě nemohl nevzpomenout na nedávnou misi JFK - Budiž vám měsíc lehký od J.Pecinovského )
Info: http://www.csfd.cz/film/248829-moon/

 

Obrázek uživatele Ultramarinus

Nejstarší sci-fi seriál (Za rok bude vycházet už 50 let!!!) původem z německa. Vyšlo už přez 2000 sešitových dílů, mnoho knih a jeden (už trochu starý) film. V poslední době vyšla jedna Pc hra - poměrně nadpůrměrná adventura z tohoto světa. (to divné je ufon)

Svým způsobem trochu podobný JFK - skupina spoluautorů, neomezený výběr příběhů, jeden díl je příběhem sám o sobě, ale linie "velkého" příběhu se vine všemi díly.

Velmi zajímavé jsou na něm myšlenky a představy o vzhledu mimozemšťanů, schopnostech techniky a funkce "Rhodanwersu", většina původem z poloviny minulého století. Více uvidíte na fanstránkách, nebo v databázi "multiverza" - rhodanversu.

Tady na youtubu jsou 2 videa ze hry.

Fimeček jak se pohybují lodě v Rhodanově vesmíru.

Vesmírná mezihvězdná loď, jaké létají v "rhodanwersu":

Obrázek uživatele Lmslaver

Je to už sice nějaký pátek, co jsem tuhle knížku četl (ale zato už dvakrát), ale nikdy neškodí připomenout, nebo upozornit na dobré čtivo. Stráž času od Poula Williama Andersona, totiž tak trochu i připomíná našeho JFK. Čím? Tajnou organizací, která ve Stráži času chrání před jedinci a skupinami, kteří nejsou spokojeni se svou současností nebo s některým úsekem své minulosti a pokoušejí se ji změnit. Ano vše se točí kolem vynálezu stroje času a jeho možnosti zneužití. Organizace - Stráž času se svou strukturou podobá E.F. Z jednotlivých rezidentů v různých časových období, kteří dávají pozor, zda nedochází k nějakým odchylkám v historii – pro ně vlastně v současnosti a pak z agentů se zvláštním statutem, kteří řeší podezřelé okolnosti, nebo proniknutím do hlubší minulosti zabraňují nebezpečným zásahům do historie. Jedním z těchto agentů je i hrdina knihy Manse Everard. Knížka je složena z několika povídek, které vás zavedou mezi Perské árijce, Góty, Vikingy, Féničany, Izraelity atd. Takže neváhejte, nasedněte na halmochron, stroj času, který připomíná větší motorku a ponořte se do hloubky času ochraňovat historii.

     
Odkaz: Legie - Stráž času