Interdimenzionální kulturní okénko

Znáte nějaký film, knihu, nebo seriál který se zabývá cestováním mezi dimenzemi, návštěvou nebo invazí z jiné dimenze, zajímavým příběhem pohrávající si s alternativní historií? Podělte se s námi o kulturní zážitek a dejte dobrý tip na čtení, nebo shlédnutí zajímavého filmu. Sám jsem se porozhlédl po filmovém mezirealitním světě a našel jen pár věcí, které se zabývají cestováním mezi světy, jako například seriál Sliders / Cesta do neznáma. Ale mohl jsem přehlédnout něco zajímavého. A tak tady máte prostor i vy. 

Forums: 

Obrázek uživatele Lmslaver

Sliders/Klouzači/Cesta do neznáma
Sci-Fi, Dobrodružný seriál USA, 1995
Mladému studentu fyziky se podařilo najít způsob jak otevřít mezidimenzionální bránu a učinil tak krok, který jemu a třem dalším lidem změnil celý život. Když totiž svůj objev prakticky předvedl univerzitnímu profesorovi a své kamarádce, vcucla červí díra kromě nich i okolo jedoucího bluesového zpěváka a všechny je poslala na dlouhou cestu do neznámých světů. Hrdinové se díky časovači (přístroj pro otevírání brány) přesunují z jednoho světa do druhého, ale nemohou ovlivnit ani kam se dostanou, ani jak dlouho v tom kterém místě zůstanou. Navštíví tak dimenze, kde například Rusové ovládli Ameriku, v jiném Američané prohráli už válku za nezávislost a zůstali poddanými Jejího Veličenstva. Jinde jsou ženy tím "silnějším pohlavím", nebo většina mužů vymřela a ostatní jsou uzavřeni v Centru pro obnovu populace.
http://www.csfd.cz/film/69280-cesta-do-neznama/

Viděl jsem sice pouze pilotní díl a pár dílů z první série, ale je to docela zajímavý pohled na cestování mezi dimenzemi.

Obrázek uživatele sea

Nevím, jestli to sem patří, ale viděla jsem pěkné anime s tématikou cestování světy/dimenzemi. Jmenovalo se to Tsubasa Chronicle a šlo o to, že partička lidí, kteří se dali dohromady za celkem zajímavých okolností, cestuje různými světy a hledá pírka (což můžete vidět z názvu :D ), která jsou vlastně vzpomínky jedné slečny.
V cestování jim pomáhá takový plyšák, co je vždycky někam náhodně přenese...

If you're remembered, you're alive. If you're forgotten, you're dead.

Obrázek uživatele Ultramarinus

Pokud mluvíme o "jiných dimenzích" a ne o "paralelních vesmírech", tak by se za to dalo počítat veškeré cestování hyperprostorem nebo warpem, protože (myslím) taková prostředí nejsou "naše" dimenze/rozměry (3-prostor a 4tá-čas).

Třeba v literárním seriálu "Perry Rhodan" se dostávají do jiných (nezmapovaných) částí vesmíru kde jsou lidé tak často, že to není takový rozdíl mezi "lety do vesmíru" a "paralelními vesmíry". Ve startreku už v originální sérii zavedli "paralelní vesmír", kde je federace utlačovatelskou organizací s pirátskými manýry.