Říjnová soutěž s JFK

jfkMinulý měsíc jste dokázali, že jsou mezi fanoušky JFK mistři dešifrace za které by se nestyděla ani Agentura EF. Úkol dnešního měsíce bude určitě jednodušší a rozluštění šifry nám posílejte do konce měsíce října na mail: jfksoutez(zavináč)email.cz. Název dílu, který se skrývá v tabulce níže je samozřejmě totožný s tím o který hrajeme. A nenechte se ukolébat představou, že znáte celou šifru po odhalení prvních písmen...

 

 

soutez 10mrizka s 10

Komentáře

Obrázek uživatele Lmslaver

Přicházejí první odpovědi na naši říjnovou soutěž a jak jsem předpokládal luštitelé se po odhalení prvních písmen nechají zlákat tím, že odhalí o jaký titul hrajeme, ale soutěžní tajemka má 16 písmen tak dešifrujte kód až do konce :-)

Obrázek uživatele Lmslaver

Děkujeme všem fanouškům Agenta JFK, kteří se zapojili do říjnové soutěže a tady máme výsledky. Vyluštění tabulky bylo jednoduché, prázdná (světlá) okénka v mřížce odhalovala která čtyři písmenka se mají číst (zleva doprava, shora dolů) a následným otočením mřížky o devadesát stupňů doprava se postupně odtajňoval zbytek textu. Výsledný text byl PODHOUBÍSMRTIJWP, tedy Podhoubí smrti JWP. I když jsem některé soutěžící upozornil, že nemají poslední tří písmena textu (JWP - Jiří Walker Procházka), sjednali nápravu a já jsem mohl zařadit do slosování o stejnojmennou knihu všechny zaslané odpovědi. Výhercem jedenáctého dílu Agenta JFK se stává Martin Absolon, gratulujeme a vy ostatní můžete uspět už za pár dní v listopadové soutěži.

mřížka