Vězeň č. 666 třetí díl

Komentáře

Obrázek uživatele Norec

Obvzlášť se mi líbí obraz ze soudu, kde je Dantes futuristicky skoukřižovaný. Začíná to vypadat oprvadu drsněji... 

 

Obrázek uživatele Lmslaver

Jako vždy je vidět Vaškova profesionálně odvedená práce a příběh slibuje nadějnou perspektivu pro další díly.

Obrázek uživatele sea

Pěkný, zatim se mi to líbí. Až na to, že oslovení: "Leonarde Dantesi" má mít na konci "i" a ne "y". (pokud se ale změnila pravidla českého pravopisu, tak mě opravte...)

If you're remembered, you're alive. If you're forgotten, you're dead.

Obrázek uživatele Vašek

:-/ Myslím, že to vzhledem k náročnosti zpracovaní povídky je jak když tank ztratí "matičku."

Obrázek uživatele petrsimi

 Jde o to jestli to není matička, která drží pohromadě ovládání :) 

Jinak, kresba supr, nejvíc se mi asi líbí kosmonauti v kokpitu. I když jsem nepochopil, proč by v takovémhle stroji měli nosit skafandry ale nakreslení jsou pěkně. Stejně tak ten soud, ten se taky líbí. 

Ovšem k příběhu ... zatím by se děj dal odvyprávět tak ve třech, možná čtyřech políčkách a zbylo by víc místa na pozdější akci, bude-li nějaká. A taky ta jména mi tam prostě pořád nesedí. Podle mě se dá zrádce označit i jinak než jménem Jidášovský a zrazený a nespravedlivě uvězněný jinak než Dantes :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Vašek

Asi každému dojde, že se nejedná resp. nejednalo o matičku od nějakého ovládání, spousta lidí to přelétla:-) a přelétl by jsi to i Ty:-) pár věcí jsem od Tebe četl:-). Než se komiks uveřejní, čte to více lidiček a prostě i to se stane. Do bublin jsem to ale psal já, takže je to má chyba a bohužel... jau, jau, gramatika:-) Pro tyto stránky se dělá komiks dá se říci "na koleně." Takže zde žádný korektor není, což v jiných případech neřeším. Před každým výtiskem jiné mé práce samo, že profi korekce v redakcích je stoprocentní. Takže přátelé, zůstaňme u těch matiček, já už lepší nebudu:-) 
Co se týče "skafandrů" v "takovém" stroji." Myslím, že v dnešní době je název "skafandr" poněkud zastaralý, ale budiž, potápěči:-) Jen jsem nepochopil, jak by dle Tvého uvážení, neměla být takto chráněna posádka před sestupem resp. přistáním. A já narozdíl od fandů SW, jsem pořád trošku nohama na zemi:-) Jak se říká "čert nikdy nespí" (ani Šimeček:-) a kdyby došlo k nějaké nenadálé příhodě např. porucha tepelných štítů, hydraulika, porucha výrobníku v kyslíkových nádržích při drsném nouzovém přistání a na Marsu asi vzduch není, že? Nebo než by se dostala posádka při požáru "jen tak nalehko" k nějakým záchr. modulům, ohořelým "skafandrům..." Je tam prostě spousta faktorů. Člověk se nad tím, než něco nakreslí musí zamyslet. Navíc si myslím, že by v tom mělo být také trochu reality i když se na to ve sci-fi filmech dobře dívá (v knížkách dobře čte), když běhají v lodi, která si dokáže vytvořit vlastní gravitaci "v trenýrkách." Samo, že v těch "trenýrkách" běhali i ti moji panáčkové, ale na to přistání, promiň, bohužel mé postavičky mám rád (prostě nesmysl). Předchozí děj odvyprávět ve třech či čtyřech políčkách? Četl jsi tu povídku?! To jako, že by v prvním okénku někdo - někde odpráskl Jidášovského, ve druhém někdo - někde odsoudil Dantese a ve třetím dostával "čočku" v nějaké base? A co nějaký děj, kdo že to Dantes vlastně byl, co dělal, kdo byl Jidášovský apod. Kde se děj odehrává, průvodní slova... Co čtenář?! Tohle je klasický komiks a Tvá kritika tak pro karikatury v časopise "Trnky Brnky." To bez urážky. Už jsi někdy kreslil komiks dle povídky? To si děláš už opravdu legraci, ne? Já se tímhle čmáráním živým 20let, takže "no comment." To není jako kreslit tuctové figurky fortelem děcka z druhé třídy ve třech okénkách a ještě k tomu v ilustrátoru s nesmyslnou poentou:-) No a závěrem. Kreslím dle zadání, tudíž,  jestli to je Jidášovský, nebo Novák... Co mohu všem prozradit, že v dalším díle "vězeň č. 666" nějaká konverzace ještě proběhne, ale dál by to mělo být již svižnější.

Obrázek uživatele petrsimi

Jasně, že reálně by asi nějaké lehčí byly ovšem u civilizace co je schpna postavit hvězdný křižník bych předpokládal, že budou technologicky výš (Něco jako v Battlestar Galactica, tam mají skafandry jen piloti stíhaček, ostatní mají prostě spoléhají na velkou loď:)) než u naší, což nevypadá. na druhou stranu jak jsem řek, ty se mi líbí.

Ad SW - není to jen ve Star Wars, také star trek, Babylon 5, Star gate, stará Battlestar, prostě všude :)

Ad ostatní:

Jestli jsi to nepochopil, tak kritika směřovala spíš na autora povídky, do dělání komixu podle povídky se nepouštím, protože prostě neumím kreslit, viz. fortel děcka z druhé třídy :), což neznamená, že se nemůžu opřít třeba do jmen, která očividně nejsou tvojí prací a z jejich očividné "de..lity", která byla zřejmou snahou o co nejvíce odkazů na reálný svět, či pofidérní snahou o poctu, tě nikdo nevinní. Jinak tvoji narážku na karikaturu v TB jsem nějak nepobral? Proč bych nemohl kritizovat komiks?

Do té chybky jsem si rýpnul, protože jsem rýpal :) Samozřejmě, že dělám stejné, někdy i větší ... prostě se stanou.

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Vašek

Nerad něco kopíruji, snažím se být pokud to jen jde, alespoň v něčem originální. To se týká i těch Tvých hvězdných - dnes již fenoménů, které dáváš jako vzor. Tak asi tolik k těm křižníkům apod. Každopádně si myslím, že to ještě tak, jak jsem to popsal "nějaký ten pátek" bude fungovat, než ta technologie bude na takovém stupínku vývoje o kterém se zmiňuješ.

Nejsem proti kritice, to v žádném případě a obzvlášť, co se mých prací týče. Jen mě dostala Tvá věta, že by se vše, co jsem zatím nakreslil, dalo shrnout do třech okének. Ufff! Něco jiného je nadatlovat za týden povídku, kterou si třeba čtenář přečte jedním dechem a něco jiného je to pak dát v komiksovém zpracování na papír. Vše musí navazovat, domýšlíš spousty věcí, aby v tom čtenář něměl "hokej" musí to do toho děje vše sednout. Psaný text převedený do kresby je fakt kolikrát husarský kousek a "nebe a dudy." Ale to jsem již psal a vysvětloval  v komiksu "Past na žraloka."

Super se kreslí, když jedeš nějakou věc dle sebe. Něco jiného je to, o čem píši výše. Kolikrát mám z toho hlavu v pejru, ale na druhé straně si řeknu, že kdybych byl cukrář, mohl jsem v klidu cukrovat vdolky:-) Tak jedeme dál:-)))

Čau!

Obrázek uživatele petrsimi

Ono by jistě nebylo od věci kdyby to Sirius psal už jako scénář. Třeba u svojich textů bych si dokázal představit jak by ta, která scéna měla v komiksu vypadat. U cizích to asi bude horší, to jsem opravdu neskoušel.

Máš pravdu, že ty tři políčka jsem přehnal, ale míň by jich být mohlo 1+2 díl na 5 bych si troufl říct. Jo a povídka se rozhodně nedatluje týden, zvlášť dlouhá na pokračování - člověk si musí pamatovat co kde už napsal, jak se kdo choval a pod. Zkrátka taky to není sranda.

Ohledně těch skafandrů - doporučuju Batlestar Galactica - dost mě ten seriál dostal právě svou "reálností" - taky tam díky absenci skafandrů padají jak mouchy :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele petrsimi

Ani nevíš jak bych chtěl bejt třeba cukrář  :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Vašek

Na scénářích by měl být komiks postavený. Tak to i funguje. Tedy pokud už to má jít někam do tisku. Ale i tak je to pro mě docela makačka, než to vše klapne. Super to pochopil Petr Totek (Brmboš), který rozepíše okénku po okénku a hodí jakýs - takýs náčrt obrázku i textem, co kde a jak a přitom mám volnou ruku. Zrovna včera jsem mu psal, jak jsem se zase u toho kreslení pobavil:-) Co se týče Martina, ten už koukám na recenze rezignoval:-) Na druhé straně je z toho svého psaní nadšený a dává do toho všechno. A proto i příště s ním do toho půjdu:-) Dává do toho své hrdiny, které má rád z jiných knížek, filmů, prostředí, prostě vše, čím v tom příběhu žije. A že si někde něco vypůjčil a nebo něco někde překopal... Kdo z nás ne? I mistr Žamboch si občas něco vypůjčí:-) Např. v poslední povídce, kterou jsem ilustroval, tak v závěrečné pasáži z filmu "Někdo to rád horké." Kdo ten film zná, určitě ví, o čem mluvím. Takže nechte Martina datlovat:-) Aby jsme se všichni jednou nedivili!

Galactica mě už dostala o mnoho let zpátky. Sice to nebylo tak "vyvoněné" jako dnes při dnešních možnostech triků, efektů apod. Bylo to ještě za totáče a dávali to na ZDF:-) Německy ani ťuk, ale mě to nevadilo a čmáral jsem o sto péro ty jejich pověstné stíhačky, bitevní lodě, flotily... No jo, no:-)

No a k té pekárně:-))) Když vidím ten spálený chleba... a jak mě pořád někdo péruje, co jsem to uválel za mutanta... Raděj zůstanu u výtvarna:-))) Tady si tu kritiku můžu přečíst, tam by mě tím chlebem někdo praštil:-)

Obrázek uživatele petrsimi

Udělali ještě méně vyvoněný remake :) o 30 let starší Apolo hraje padoucha :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!