Vězeň č. 666 pátý díl

Komentáře

Obrázek uživatele Tillion

Co to sakra?

Vražda našeho krásného jazyka, divný příběh, to už bych měl asi čekat předem (přesto mě nepřestává šokovat, co ještě jde zprznit)... ale dvouminutový ostrý sprint po čtyřech letech mučení? To sotva...

A ještě novinka... částečná průsvitnost, celková nečitelnost... eh, palce nahoru jako vždy.

Obrázek uživatele Sirius

to že Dantes za ty čtyři roky v base cvičil, že je to agent cvičený tak, aby vydržel mučení a že v tuhle chvíli jde o život jeho manželce, ti asi nedošlo, co?

Obrázek uživatele petrsimi

ten výcvik musí být sakra dobrý :) Myslím, že po čtyřech letech věznění a mučení by to nezaběhl ani Chuck Norris - Jinak přimlouvám se za čitelnější text třeba i do více okýnek - chápu, že ste tam chtěli narvat i ty vzpomínky a tak, ale musel sem strašlivě mžourat...

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Vašek

A ještě má Dantes rozvázanou pravou botu...

Obrázek uživatele Tillion

Á... tak ostrý sprint se nám změnil na lehký klus... sice to je zalepení bebíčka na oběti autonehody, ale aspoň něco.

Btw: cvičit si v base klidně mohl, ale na sprint by musem trénovat běh... a to ve vězení moc lehko nejde. Krom toho dvě minuty by sprintovat nevydržel nikdo... teda kromě JFK v knize od Žambiho. 

Obrázek uživatele Sirius

no, tak ten dvou minutovej sprint kromě JFK Žambiho zmákne taky Dantes od Stručovskýho

Obrázek uživatele Lmslaver

Je docela zábavné sledovat odbornou kritiku na tento komiks. Já nejsem specialista na interdimenzionální kriminály agentury EF, ale vím, že vynalézavost vězňů, kteří chtějí cvičit je obrovská. Zvedání kbelíků a PET lahví plných vody, shyby jako na hrazdě prováděné na židličce zaháknuté v mříži, nebo dřepy s postelí (bydlem) na zádech a jistý prostor pro běhání se určitě taky najde o vycházce. Ale na Marsu může být všechno jinak, kdo z nás to ví? Aby ale bylo vše vysvětleno v komiksu, musel by být děj daleko obsáhlejší a dějově asi i nudnější. Já bych taky mohl mít určité připomínky ke scénáři, ale podle Vaškových slov vím, že vlastně žádný není a komiks vaří přímo z povídky. Za což před ním dávám klobouk dolů.
Co mohlo být Siriusi v tomhle díle podle mě třeba trochu jinak? Věta, že ředitel dostal zprávu od lékařů, že Dantesův systém dlouho nevydrží opravdu vypovídá spíše o jeho špatném zdravotním a fyzickém stavu. Spíše bych použil něco, že když ředitel viděl, že Dantese nezlomí mučením, pokusí se jej zlomit psychicky. Možná bych nepoužil ani slovo mučení a dal bych přednost šikanování, ponižování a nekonečným výslechům. Slovo mučení může zahrnovat středověké tortury s trháním končetin a stahováním z kůže a tím asi Dantes neprošel. Bohužel neznám původní text povídky, kde může být vše popsáno jinak. Doufám, že po skončení komiksu budeme mít někdy možnost přečíst si tuto povídku a porovnat ji s komiksem.
Trochu mi Vašku vadila při prvním pohledu horší čitelnost textu, hlavně u prvního obrázku, ale při troše soustředění se to dá v pohodě přečíst. Je mi jasné, že je těžké potlačit děj kupředu (ještě k tomu o čtyři roky) bez většího přísunu textu a přitom neztratit akčnost a spád komiksu. Částečná průsvitnost obrázků dává příběhu jistou dynamičnost, zvlášť když ji doprovází více textu a dokonce u třetího obrázku, kdy Dantes čte zprávu o své manželce je jako doplněk výborná.
Možná není Vězeň č.666 úplně na jedničku, ale já za ním vidím především kus poctivé práce a dobrou snahu.

Obrázek uživatele Anonym

Souhlasím s Tebou Mr. Lmslaver:-) S tolik odbornou kritikou se člověk jen tak nesetká;-))) Ale bohužel jsi tu asi opravdu jediný, kdo by si ji v tomto směru mohl dovolit, jelikož jako kreslíř víš, o čem tento chleba je. Píšeš o tom, že v komiksu dostal ředitel zprávu od lékařů, jak na tom Dantes je. Tak to je bohužel mé dílo, ne Martina. Povídka je jeden občas šílený "let" (doufám, že se Martine neurazíš:-), takže aby se navázalo na další odstavce, musím tam občas něco přidat. Což ani toto nebylo vyjímkou. Něco jiného je tuto povídku číst z pera Martina Stručovského a něco jiného je, dle ní nakopat komiks. O čem vlastně i píšeš. S průhledným textem souhlas, ale jak píši, musel jsem plno věcí kombinovat, abych nezavařil tužku:-) a ušetřil si nudných okének, v kterých bych zase vše rozkresloval do nezáživných kreseb. Tudíž okénko, text a v pozadí děj sloučený s hlavní kresbou. Čím průhlednější text, tím lepší viditelnost kresby v pozadí, čím ostřejší text, tím větší nečitelnost kresby v pozadí. Takže poenta je asi taková: Ať to uděláš tak, nebo tak, odezva bude stejná. Asi tolik k Tvé připomínce.

Co se týče změny sprintu na lehký klus:-) Tato věta nebyla změněna na popud připomínky Tilliona, kvůli tomu bych se s tím vážně nepředělával. Ale kvůli tomu, že jsem při pokračování v kreslení komiksu na ten sprint v krátké době "po sobě" ještě jednou narazil, takže nechávám "do zálohy." Na druhé straně souhlasím s Martinem Stručovským v tom, že Dantes mohl na sobě během svého vězení pracovat. S tím se i počítalo, že to i "ostříleným" čtenářům dojde. Myslím si, že každý z nás viděl nejeden film o tom, jakou čočku hrdinové ve věznicích dostávají během svého pobytu:-) viz. pan Stallone a jemu podobní a pak vyšvihnou takový útěk, proti kterému je "čára" Dantese doslova a do písmene jen "pionýrský tábor." Navíc, když jsme už u Leonarda Dantese. Pokud je znám někomu příběh Edmonda Dantese (Hrabě Monte Christo) a nemá v hlavě jen "duc-duc Star Wars", kolik let, že to byl a za jakých podmínek vězněn v pevnosti IF? A kam se na něj pak hrabal držitel rekordu v plavání přes kanál La Manche. Takže pánové... Než něco napíši, tak si to alespoň dvakrát přeberu, hlupáků běhá po světě přeci spousty. Příběhy, filmy, komiksy... Jsou takových hrdinů plné, nevyjímaje ani Mirka Žambocha. To bych mohl jmenovat a jmenovat a stejně by to bylo asi tady "o ničem." Takže stop.

Co to je vlastně komiks?! Je to hlavně grafické sdělení příběhu čtenáři v podobě kreslených okének příběhu (okénka jsou ty čtverečky, co volně navazují na sebe v nějakém sledu:-), ale hlavně a především o fantazii čtenáře, který si spousty věcí (pokud mu to alespoň trošku pálí) dořeší v tom zařízení, co nosíme na krku. (U androidů nevím... zde v této rubrice mi stupeň inteligence trošku "víc" uniká). Mě osobně připadá, že se zde kreslíř pohybuje mezi osůbkami z MŠ (viz.mateřská školka pro Ty, co jsou pomalejší). "Tati proč je to takhle, mami proč to je onak, když jsem to v televizi viděl jinak... Tohle už ani není o kritice, ale o hlouposti a názorech primitivních mutantů, kterí chtějí prostě na sebe upozornit "tvrdou kritikou a okem rádoby znalce." A přitom... No comment. Kdo z Vás někdy napsal třeba jen to, co Martin Stručovský?! A že je to zrovna příběh od něho, tak prostě a za každou cenu najít na "trusu" mouchu.

Pánové, když si koupíte časopis s komiksem např. v nějakém novinovém stánku, buď komiks zaujme a rádi se k němu někdy zase vrátíte, či skončí někde v propadlišti dějin a za týden si koupíte další. Komiksů jsou mraky.To je celé. Tady jste sice dostali prostor se k povídce Martina vyjádřit, bohužel ale pro mě to ani z 10% není o kritice, ale o "přitroublém", věčném rýpání do člověka, který se alespoň narozdíl od některých, snaží něco dokázat a jde si za tím. Ale bohužel, Ti vyvolení, kdo by mohli Martinovi Stručovskému říci, co je špatně a co je v poho, ty zde bohužel nikde nevidím a o co víc, nikdo ničím neoslovil. Jsou tu sice "psavci" na vyspělejší úrovni slovosledu, ale bohužel nikdo, kdo by se pod svou kritiku mohl s čistým štítem podepsat. Nebudujte si zde své pevné místo "rádoby" namistrovanými "plky" ale tím, že stejně jako ostatní, kteří se snaží něčím přispět na tyto stránky ukážete i vy, že něco umíte a nebo, že se třeba jen snažíte v něčem zde vyniknout.

Vašek Ráž

Obrázek uživatele Anonym

Fest se to tady rozjelo!Mě se komix moc líbí.Akorát jediná připomínka tak k tomu průhlédnýmu textu.Ale zase to není nějaký děsný.Přečetl jsem to v klidu akorát to člověk nevidí každý den.Četl jsem vysvětlení kreslíře, tak se asi nedalo. Jinak pěkný a ne kokotiny.

Obrázek uživatele Brmboš

Já bych byl v klidu, kritici mívají mindrák.
Kritiku beru jen od lidí co něco podobného zkusili, co tomu rozumí.

Obrázek uživatele Anonym

Take si dovolim kousek neodborne zkritizovat - jednoduse nemuzu od toho ocekavat sin city, nicmene ten pribeh je takovej prapodivnej.
A jsem jedinej komu rve usi sklonovani Dantesi ??!?

Obrázek uživatele petrsimi

Myslím, že Dantesi bylo i v Hraběti Monte Christo, nevím jak bych to jinak skloňoval, snad Dante? To je takové useklé, zkrátka cizí jméno s kterým moc nadělat nejde. Mě spíš rval uši Jidášovský (Když, už se takle blbě jmenovat tak aspoň Jidášský) ale ten je naštěstí na pravdě boží.

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Anonym

Tak tahle pripominka viz. NEODBORNA KRITIKA od jejiho autora sedi! Radeji se ani nepodepsal trapak, taky proc... Mel by si nejprve precist sam, co pise, nez se takhle trapnit. Myslim si, ze nazev sim city, by se mel psat: Sim City. Vzkaz pro tvurce komixu: Kluci, nechteli by jste se na ten komix radeji vykaslat? Je to skoda prace a casu pro takove tupce. Ale pokud to berete jako zabavu, tak si rad prectu dalsi dil!

Obrázek uživatele Anonym

Sin City se od toho ani ocekavat neda, potoze je to delane pocitacovou grafikou. A tohle je klasicka kresba.

Obrázek uživatele petrsimi

Autor komentáře zřejmě myslel spíš dějovou stránku...

... s kterou během dnešního dílu už směřujeme k lepším zítřkům, takže na další se těším.

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Anonym

Hrabě Monte Christo (1844-1845 Le comte de Monte Cristo - Edmond Dantes) je po Třech mušketýrech druhým nejslavnějším románem Alexandra Dumase. Nechci příliž zacházet do nějakého děje, tak jen kousek pro vysvětlenou. Kapitola sedmá: "Dantesi, která strana by se zdála blížeji podle odhadu z postavení hvězd? Otázal se lišácky Abe a naježil přísně obočí. Takže oslovení "Dantesi" je správně:-).

Obrázek uživatele Anonym

Dekuji za zodpovezeni sklonovani
a Petrsimi za upresneni - prirovnani k Sin City bylo pouze po dejove strance...
vubec nevim kterej anonym se tu rozciluje a plete sem sim city ? :-) (kdo je tu za blbce?)
Tvurcu si vazim a dekuji za udelany komix, pripominka byla pouze toho razu ze dejova stranka mi "zatim nesedi" a budu se tesit na ty "lepsi zitrky"