Václav Ráž - kreativní grafik a ilustrátor

komiksVaška Ráže, respektive jeho kresby, jistě z našich stránek znáte. Kreslí skvělé komiksy a komiksové vtípky a když je potřeba vystřihne pro nás i ilustraci k povídce.

 

komiks

Dnes ho chci představit v poněkud jiném světle, protože Vašek toho zvládá mnohem mnohem více, a práce na JFK Fans je jen takovým melouchem.
Na jeho stránkách TOP Graphic se můžete přesvědčit, že umí nejen skvěle kreslit, malovat, vytvářet karikatury a ilustrace, ale třeba i perfektně fotit a nebo dělat z fotografií a ilustrací různé montáže.
Takže pokud potřebujete něco nakreslit, namalovat , či vyfotit, s důvěrou se na Vaška obraťte, je to prostě profesionál.
A ceník? Jistě se na ceně příjemné pro obě strany dohodnete.

karikatura
Na závěr si neodpustím zveřejnit jeden obrázek, který Vašek namaloval pro mne. Je to tedy spíš karikatura, ale moc se povedla a vážím si jí, je super, skvělá, dokonalá. Co dodat?
Zbývá jediné: Díky Vašku!

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Brmboš

Tak jak se vám líbí karikatura. Teď už mě poznáte - buď podle papouška, nebo podle pistolí

Obrázek uživatele Anonym

Skvělé stránky a portfolio!!! Palec nahoru!!!

Obrázek uživatele Ultramarinus

Případně podle trička s nápisem... Kdopak jsou ti ostatní členové "teamu"? Podle obličejů to tak nepoznám...

Obrázek uživatele Brmboš

Tak popořadě:
1, blonďatá kočka vpravo nahoře je Briana Sweet z Pasti na žraloka
2, sympaťák vlevo dole je přítel Vega
3, hned nad ním je Honza Kovář

Kdo je to vpravo dole a vpravo nahoře si te´d nějak nemůžu uvědomit.

Obrázek uživatele petrsimi

Typl bych Duke Nukem :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Ultramarinus

Tebe poznám díky nicku a podobnosti s fotkou, Vince a snad i Jana (po upozornění) taky, toho muže v černém nahoře vlevo bych tipnul na Bonda (snad...), ale to děvče a ten rastafarián mi povědomí vůbec nepřijdou. Ta holka je celkem "hezká", ale to jsou v JFK skoro všechny o které jde.

Chybně jsem totiž myslel, že to je hromadná karikatura "autorského" týmu...

Obrázek uživatele Vašek

Ten blonďák fakt vypadá jako Duke Nukem:-) Když jsem ho kreslil, vůbec mě to nenapadlo:-) Je vidět, že Petr má přehled! Ale Duke Nukem, to fakt není:-/ Je to ochranka z komiksu "Pasti na žraloka" naftového magnáta, těsně před přestřelkou s "mloky."

No a ten druhý "bombarďák" tak to je "dredař" ze stejnojmeného komiksu, který přepadl bar a dostal od hlavního hrdiny místo "škváry" přes širočinu:-)

To by měl ale komentovat Mr. Marin Stručovský alias Sirius, který je "duchovním otcem" Pasti na žraloka i komiksu, který můžete každý týden v současné době vídat na JFK-fans "Vězeň č. 666." Martin si na "dredaře" potrpí. Jeden totiž funguje i v tomto komiksu. Už jsem nakreslil asi tisíc korálků jeho dredařům ve vlasech. Tak se klepu, co bude v další povídce:-))) Tak asi tolik k té Petrovo karikatuře. Nechtěl jsem tam vymýšlet "klaďase a záporáky" které jsem ještě pro JFK-fans nekreslil. A dávat tam humorné karikatury se stylem našich komiksů, co tvoříme s Petrem Totkem alias Brmbošem, to by asi nebylo "to pravé - ořechové." Netušil jsem takovou odezvu... Tak příště:-)

Petr Totek sice chtěl, abych ho nakreslil jako Robocopa, Terminátora, Majora Zemana... S objemem kolem bicepsu 68cm... ruce jako létající kovadliny a dlaně jako dekly od hajzlu... kolem samá kočka... (dvouuuuuunohá)... Ale řekl jsem mu, že tu operaci necháme na příští jeho "cover."  Jasně, že kecám:-)))

Tak se mějte!

Obrázek uživatele Sirius

abych to vysvětlil: dredaři v těch dílech vystupují proto, že s jedním mám to potěšení kámošit a chodit do třídy už čtyři roky. Dalo by se říct, že ty papírové v mnohých věcech inspiruje. A jestli bude dredař i v dalším připravovaném díle? to zatím nevím ani já sám ;)
Jo, Vašku, super stránky :-)))

Obrázek uživatele Brmboš

Kurnik šopa, být jako major Zeman to bych byl drsňák!

Obrázek uživatele Ultramarinus

Zeman je nejdrsnější ze všech drsňáků, protože je náš. Ti ostatní mají svoje superschopnosti beztak nafilmovaný... .

Obrázek uživatele Vašek

Já to Brmbošovi říkal, ale nechtěl pořád ty červený vejložky... Tak jsem z něj musel udělat amíka. To byl spokojenej:-)

Obrázek uživatele Ultramarinus

HA! To určitě v posledních měsících neviděl jak Zeman roztrhal tu (bývalými) gestapáky vedenou a trénovanou CIA.

Ti všichni ostatní "superhrdinové" jsou mlíka, protože si troufnou na mezigalaktický hrozby, ale na záporáky co maj na dvorku nedošáhnou - (pokud před nima neokradou babičku o kabelku).

Navíc každej přece vidí, jak jsou červený výložky šik a sexi...
Kdyby ke mě přišla přítelkyně (jenom) v těch výložkách (případně části uniformy) oblečená, myslím že by se za chvilku začala kamera koukat do zdi...

Obrázek uživatele Lmslaver

Přeju Vaškovi ať mu to i nadále tak dobře kreslí a nejen na JFK fans. Blonďatá kočka Briana Sweet z obrázku je opravdu povedená, jen si nesmím vybavit v jaké zelené stvoření se nakonec v komiksu proměnila, ale jestli se nepletu tak Petru Totkovi zelení mloci nejsou proti srsti.

Obrázek uživatele Vašek

:-))) To řekl Lmslaver! Já se jen směju:-))))))

Obrázek uživatele Ultramarinus

Takže "jen zelená to může být...?" Na druhou stranu když je dobrej materiál a vůle, dá se všelicos. A když je fantazie a kumšt (který je k vidění na každém Vaškově obrázku co jsem tu zahlédnul), dá se ještě víc...

Obrázek uživatele Brmboš

Možná je to narážka, že jsem terarista.
Momentálně mám sice jen dva hady (ještěrku jsem dal do lepších rukou), ale měl jsem toho víc.

Obrázek uživatele Ultramarinus

To je fajn, bratranec měl gekona (myslim) a pak chvíli chameleona. Měl jsem ty potvůrky docela rád, ačkoliv mi trošku chybělo, že neuměly aportovat... Ale možná byla chyba v učiteli, nebo jsem neměl dost autoritativní hlas... Ale jsou to hezké potvůrky.

Mimochodem teď mám rozdělanou opravdu velkou rešerši o "vesmírných meziplanetárních bojových lodích" - s několika výpočty úvahami a obrázky (možná snad i videi když najdu). Až to bude hotové tak Ti dám vědět. Zase to prvně píšu ve wordu, ale teď už bude snazší vyřešit ty worďácké kecy - jestli se tam objeví.

Jo, a doufám že jsem neudělal nic špatně, ale v komentu nahoře jsi měl 2x překlep ve stejném slově a tak jsem je přepsal ze jseme na jsem...