Netradiční rozhovor s Mílou Lincem

LincMíla Linc je autorem JFK 29 - V prachu a krvi a bylo by nespravedlivé, aby jsme i jeho nevyzpovídali v již tradičním netradičním rozhovoru.
Co nám řekl, co zamlčel a co jen naznačil posuďte sami a pokud máte nějaké dotazy i vy, ptejte se. My to z Míly dostanem!

1) Věříte v umělou inteligenci?

Protože je skoro každý stroj chytřejší než já, není to vlastně ani otázka víry jako prostě fakt.

2) Oblíbená barva?

Modrá a zelená. A nejlépe, když jsou vidět spolu třeba v přírodě, kdy pod modrou oblohou je od obzoru k obzoru jenom les…

3) Oblíbené pití?

Nezáleží ani tak na pití, jako spíš na společnosti, ve které je pití pito. Přesto si radši společnost zvu někam, kde točí dobré pivo (a ideálně z malých pivovarů) anebo si vybírám takové, kteří ocení dobré víno... a doma, doma někdy potají upíjím mléko!

4) Bojíte se zubaře?

Nebojím. Zatím zuby louskám ořechy svižněji než Marfuša a pokud mě bolí ústa, tak jenom proto, že řeknu nějakou hloupost, která už nejde vzít zpátky. Bojím se spíše toho, že jednou toho zubaře budu opravdu potřebovat.

5) Jaký cizí jazyk je Vám nejsympatičtější?

Vždycky jsme měl z cizích jazyků raději ty, které patřily slečnám než mužům. Ale to je asi tím, že u některých věcí, které jdou s jazykem provádět, nedostanou muži nikdy šanci.

6) Máte raději barevné, nebo černobílé fotografie?

Nejradši mám takové, kde je něco pěkného vidět. A pak už mi je jedno, jestli je barevná nebo černobílá.

7) Máte raději kávu nebo čaj?

S naprostou převahou vítězí káva. Půl litru denně a cokoliv navíc pro dobrou náladu.

8) Umíte zpívat?

Jako malý chlapec jsem vystupoval v Dětském chrámovém chlapeckém sboru pana Mikuláše Dačického z Heslova ze Svaté Barbory v Kutné hoře. Nějaké vystoupení máme občas i dnes, ale jde skutečně o velmi vzácné okamžiky.

9) Jste spíš slavík nebo sova?

Jsem spíše medvěd, který trpí poruchou letního spánku. Spal bych v zimě v létě ve dne v noci.

10) Digitálky nebo ručičkový?

Vlastně… mobilní telefon.

11) Co si myslíte, že by se stalo, kdyby Pinocchio prohlásil "A teď mi vyroste nos"?

Exploduje a s ním i všechny reality, vesmír se zhroutí sám do sebe, nastane velký smrsk, a jen když budeme mít veliké štěstí, bude následovat i nový velký třesk. A doufejme, že v tom příštím vesmíru žádný Pinocchio už nebude.

12) Meč nebo magie?

Na magii nevěřím, takže určitě meč.

13) Chladná či palná zbraň?

Hodí se obě. Ale od okamžiku, kdy jsem poprvé okusil střelbu z muškety v rámci „přípravy na svůj díl Agenta JFK, tak jsem beznadějně zamilován.

14) Einstein nebo Cimrman?

Cimrman. Einstein je přece jenom smyšlená postava německých humoristů

15) Vaše nejoblíbenější špatná vlastnost?

Lenost. Hrozně rád nic nedělám a strašlivě moc mě to baví. Jen škoda, že na ni není tolik času, kolik by si zasloužila. A samozřejmě dobrota. Na dobrotu člověk vždycky doplatí ze všeho nejvíc.

16) Nejvíc "cool" byl podle vás z českých králů kdo?

Ten nezvolený. Sice se dodnes neví, jak vážné to bylo s Valdštejnovou korunovací a zda nešlo jen o pomluvy, ale kdyby se mu to povedlo, určitě by byl panovníkem nejzajímavějším, že by i Rudlof II. musel závidět.

kategorie: