Dopravní letoun R 505U

letounPředem musím upozornit, že tenhle elegantní nadzvukový letoun se v řadě Agent JFK (zatím) neobjevil. Původně pochází z leteckého simulátoru AceCombat 3 - Electrosphere, určeného pro herní konzole. Papírový model v měřítku 1:200 vytvořil Jan Rükr a v původní podobě je ke stažení na autorově webu http://aliens.humlak.cz/ v sekci Bonusové modely.

Jelikož vypadá dost futuristicky, napadlo mě, že by mu to slušelo v barvách Agentury, třeba jako služební letoun Kovářů rovnováhy z nějaké technologicky vyspělejší paralelní dimenze. Úprava je jednoduchá, stačí na to obyčejné Malování ve Windows a běžná uživatelská znalost, ovládat profesionální grafický software opravdu není třeba.

Výsledek je poměrně působivý. Je to opravdu velká potvora, na délku má skoro metr.

Stavba není složitá, vzhledem k rozměrům je ovšem prakticky nezbytné model vyztužit. Ideální je starý nástěnný kalendář - několik listů stočit do ruličky a vložit do trupu (stačí na sucho), zadní strana z kalendáře z tvrdého kartonu pak poslouží k podlepení křídel. K lepení a zejména podlepování se mi osvědčilo středně husté kyanoakrylátové vteřinové lepidlo - díly stačí přibodovat, schne rychle, ale hlavně papír nevlhne a tudíž se nekroutí, jako při použití disperzního lepidla na vodní bázi. V tomto případě ale pozor na čistotu stavby, vteřiňák neodpouští chyby! Více než kdy jindy zde platí - třikrát měř, jednou lep.
Upravený model v barvách agentury EF je díky laskavosti autora ke stažení zde:

Enjoy!

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele Sirius_SK

pekný, jaj škoda že už nemám čas na stavanie modelou hneď by som si ho poskladal možno niekedy..

Obrázek uživatele petrsimi

To je automat? Že to nemá čelí sklo

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Jacques

Třeba to má senzory jako kosmická loď:-). Nebo je čelní sklo schovaný pod sklopnou přídí jako u Tu-144. Nadzvukově se stejně lítá jenom podle IFR. Koho by to iritovalo přespříliš, může si to domalovat sám, stačí na to obyčejná fixa.

Obrázek uživatele Brmboš

Myslel jsem si, že mi strýček google najde obrázek uvedeného letadla a na to čelní sklo se mrknu. Našlo mi to tuhle stránku s "rozsypaným čajem" a je tam obrázek toho letadla - zajímavý je popisek na obrázku, zejména kdo jej vytvořil.

Obrázek uživatele Jacques

Prohnat to googlem mě nenapadlo, ale z těch originálních PS screenshotů je evidentní, že tam opravdu žádné není. Alespoň ne v téhle konfiguraci.