Dopis pro JFK

Dopis pro JFK

Kovář čekal už půl hodiny a nikde ani příslib akce. Nenáviděl tenhle typ misí, sbírání informací, nuda, nuda, šeď, šeď. "To maj dělat ženský, případně ouřadové." Znovu se podíval na hodinky. První věc, kterou si v tomhle světě pořídil. Bylo půl jedné a informátor stále nikde. "Že by ho dostali?" Napadlo Kováře, i když si nedovedl představit, kdo by ho měl vlastně dostat, protože nikomu po krku nešel a nikdo nešel po krku jemu. Otevřel si noviny, ve kterých měl schované instrukce. Je to tak. Dneska ve dvanáct tady. Už se chtěl otočit a odejít, když ho upoutal shrbený mužík v šedivém obleku. Mohl mít tak 160 cm na výšku, tenký jak intimka a na nose se mu pohupovaly až komicky velké kostěné brýle. Pomalu si to šinul ke Kovářovi. Ten na něj chtěl zakřičet, ale mužík bleskurychle přiložil prst k ústům.

"Tak jsem vám sehnal všechno, co jste chtěl." Vyhrkl mužík, když ke Kovářovi došel. S nějakým pozdravem se vůbec neobtěžoval. "Opravdu vás tady znají, zvláště v alternativní verzi rodné vlasti vašeho otce. Vydávají tam sci-fi sérii 'Agent JFK' a teda, jestli jste opravdu prožil, to co tam je napsáno, tak gratuluju, že jste ještě živej a celej." V podobném duchu byl i celý zbytek rozhovoru. Kovářovi z toho šla hlava kolem, věděl sice, že může v jiné dimenzi potkat sebe sama, ale že by se 'potkal' jakožto hrdinu sci-fi série, to by ho nenapadlo ani v nejdivočejších snech. "Takže Spiderman, Batman, Neo, T1000, ti všichni někde existují doopravdy?" Nevěděl. Nakonec mu kontakt ještě předal tři knížky a jak přišel, tak i odešel. Kovář je skoro s úctou převzal a vypravil se k hotelu. Dole ve vestibulu si vyzvedl klíčky od pokoje a vzal to nahoru ob dva schody. Zapadnul do pokoje a skokem od dveří se celkem ladně přenesl rovnou na pohovku, trochu v ní zapraskalo, ale vydržela. Pohodlně se uvelebil, nohy hodil na konferenční stolek a jal se číst 'svoje příběhy'.

"Docela průser." Pomyslel si, když to dočetl. Všechno sedlo do puntíku. Měl sice radost, že z něj nedělají blbce a taky z toho, že není sám. James Bond tady taky žije jen na papíře, na druhou stranu už viděl, jak agentura posílá uklízecí komando na bandu jeho fanoušků, dělali to sice nevědomě, ale stejně prozrazovali její nejsvětější tajemství. "No, ještě mám chvíli než se objeví brána." Pomyslel si a sedl k počítači. Zadal adresu svých stránek http://www.agent-jfk.cz/, internet 8 generace jako doma to sice nebyl, ale jistá podoba tu byla. Stejně se ale v kyberprostoru pohyboval asi jako důchodce s rychlokurzem ovládání počítače. "No nic moc." Pomyslel si, když shlédl 'Svoje' stránky. "Je to takové celé rozházené, navigace je nepřehledná, grafika nesourodá až žádná. Měli by to dát aspoň trochu do kupy, zkusim jim na to někoho najít." Chvíli brousil jen tak nazdařbůh a pak , když už se na to cítil, zkusil hledat v tomhle jejich starém Google. Netrvalo dlouho a už to měl, petrsimi.org@gmail.com "To je ten člověk, když ne on tak radši nikdo." Zkopíroval adresu do e-mailu a poslal na první e-mail, který na stránkých našel. "Snad si to někdo přečte."

Vypnul počítač. "Přesně." Řekl si pro sebe, když se v rohu místnosti objevil průchod. Naposledy pohlédl na počítač a na tři výtisky svých příběhů.

Bytewská čekala ve své kanceláři, vzhledem k významu i nenáročnosti mise si nechala hlášení podat hned, koneckonců pro Kováře to byla skoro dovolená, žádná akce, žádné střílení a dost velké kapesné...

... "Takže, informace se nepotvrdila, všechny příběhy jsou naprosto smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečností naprosto chybí, v těch příbězích je asi tolik pravdy jako v kázání Ivo A. Bendy." Uzavřel s tím nejotrávenějším výrazem Kovář. "Byla to ta nejnudnější mise kterou jsem zažil." Doplnil ještě. "Však ono vám to neuškodí." Usmála se na něj Bytewská. "Můžete odejít." Když se za ním zabouchly dveře otevřela notebook, našla v databázi dimenzi earth2007-14XSD23ZY, chvilku váhala, pak se pousmála a zaškrtla políčko 'nezajímavá, nezasahovat.'

-------------------------------------------------------

Výsledkem dopisu bylo zpracování těchto stránek.

 

kategorie: