Březnová soutěž s JFK


Jako mnohým soutěžícím z únoru, tak i Johnovi F. Kovářovi se podařilo sestavit heslo do příručního počítače bývalého agenta EF. Prošel si všechny soubory, než narazil na šifrovaný odkaz k jistému světu, na který ho chtěl bývalý agent upozornit. Šifra je velice jednoduchá a označení dimenze je stejné jako název hlášení (název dílu série), kde už JFK plnil jednu ze svých misí. Úkol na březen zní pro všechny fandy JFK jasně, rozluštit kód, který je shodný s názvem dílu série a do půlnoci 31. března ho poslat redakčním mailem. Vylosovaný výherce správné odpovědi se může opět těšit na knížku, kterou nám pět věnoval senior-agent Kovář toho času rezident v Praze.


PřílohaVelikost
Image icon deschifrymachine.jpg57.83 KB

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele zidenius

...

Obrázek uživatele Lmslaver

Příjemně mě překvapilo, kolik soutěžicích je ochotno zapnout mozkové závity nad našimi otázkami. Vím, že to nejsou bůhvíjaké šifry a rébusy, ale stejně mě ta ochota zapojit se aktivně, a ne si jen odpověď vygooglit, udivuje. Takže kdo to ještě nezkusil, tak šup na to a na duben už chystáme další úkol.

Obrázek uživatele Lmslaver

Děkuji všem účastníkům naši březnové soutěže, kde se luštila šifra bývalého Agenta EF a správná odpověď je Pašeráci v oblacích. Šifra byla velmi jednoduchá, všechny písmenka byly posunuté v abecedě o jedno dopředu. Vylosovaným výhercem se stal Zdeněk Orel, kterému pošleme stejnojmennou knížku od Vlada Ríši.