Alternativa k obálce XH2 - Zpěv lamie

kapsleDnes trochu netradičně:
Nedávno mě oslovila Radana Pavelková, že by chtěla dělat obálku k některému dílu JFK, bohužel to v tu chvíli nebylo možné a třeba obálka k XH2 - Zpěv lamie již byla na světě. Nabídka vytvořit "jen" komiks ji neuspokojila, proto mě napadlo něco, co není zcela běžné - vytvořit alternativní obálku právě k XH2.

Dostala stejné vstupní požadavky, jako Petr Vyoral a zde je výsledek:

kapsle

Sama autorka k tomu napsala:
Musím říct, že splnit požadované představy spisovatele jsou těžší, než když má výtvarník volnou ruku a jen dané téma, kterého se to týká. Je to pak příliž popisné a svazuje to fantasii, ale na druhou stranu se ukáže jak moc je výtvarník schopný. Já osobně mám radši tmavší barvy, které jsou temnější a dodávají tajuplnější atmosféru, jenže tentokrát to měl být zelený, živý svět jako z Avataru:-)

A zde je malba, jak by ji autorka vytvořila, mít zcela volnou ruku:

kapsle2

PřílohaVelikost
Image icon kapsle.jpg682.96 KB
Image icon kapsle2.jpg702 KB

kategorie: 

Komentáře

Obrázek uživatele BorgDog

Osobně jako autor tyto obrázky pokládám za lepší a zdařilejší než "oficiální" cover. Především mnohem lépe odpovídají textu (což můžete sami posoudit po přečtení), ale hlavně mají dle mého i atmosférou v knize mnohem blíže. Aniž bych se chtěl dotknout práce Petra Vyorala, mrzí mě, že nejsou na obálce. Mnohokrát děkuji autorce i Brmbošovi za zveřejnění!

Obrázek uživatele KeB

Moc pěkné, co se týče barev osobně bych zvolil kompromis mezi první (světlou) a druhou (tmavou) verzí a asi bych si představil víc prokreslené textury, ale já jsem jen prudič s výtvarným talentem pětiletého dítěte :D Takže ještě jednou - MOC PĚKNÉ!!!

Obrázek uživatele petrsimi

Když říká autor že to víc sedí, tak to asi bude pravda :), ale mě se líbí stejně ta od Vyorala, je to takové retro a já retro rád...

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Obrázek uživatele Lmslaver

Pěkná práce, ale Vyoralova obálka na mě zapůsobila svou atmosférou víc. Díval jsem se na další kresby Radany Pavelkové a určitě bych si od ní dokázal nějakou obálku k JFK představit.